Podlaskie EDUinnowacje 2023 honorowym patronatem objęły:

Małgorzata Samojlik

 

Kierownik Regionu Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych oraz Ośrodka Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych. Koordynuje pracą Konsultantów Edukacyjnych. Wspiera placówki oświatowe przy wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych  oraz zmian oświatowych na przestrzeni ostatnich lat.  

Michał Grunt-Mejer

 

Z wykształcenia filolog germański oraz nauczyciel.  Zawodowo także przez blisko dekadę manager,  trener biznesu oraz coach w międzynarodowych korporacjach.  

 

Zafascynowany oświatą, nowymi technologiami  oraz badaniami wpływającymi na nowe trendy  w skutecznym nauczaniu dzieci i młodzieży.  Specjalizuje się w treningu kompetencji miękkich i nowoczesnych metodach aktywizujących ze szczególnym uwzględnieniem TIK-u. Od pięciu lat prowadzi szkolenia dla nauczycieli, dotyczące różnych płaszczyzn komunikacji interpersonalnej oraz nowoczesnych metod aktywizujących. Bliskie są mu także obszary neurodydaktyki oraz neurobiologii. W 2014 roku ukończył szkołę Trenerów Grupowych Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Konsultant i kotrener biznesowego pionu najstarszego Instytutu Psychoedukacji w Polsce - Laboratorium Psychoedukacji Szkolenia i Doradztwo.

 

Jego pasją jest wspieranie ludzi w rozwoju oraz działanie na rzecz rozwoju inicjatyw lokalnych. Prywatnie miłośnik natury i eksplorowania jej na dwóch nogach, kółkach a czasem nawet na dwóch deskach. Ojciec dwójki chłopców. 
 

Katarzyna Pękala

 

kierownik ds. kluczowych klientów w  firmie Learnetic SA, odpowiedzialna  za współpracę i budowanie długofalowych relacji z partnerami handlowymi w Polsce. 

Od kilkunastu lat, z pełnym zaangażowaniem wspiera pracowników systemu oświaty we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań i korzystaniu z nowoczesnych technologii w pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Absolwentka krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, nieustająco zakochana w Bieszczadach.

Lech Wikaryjczyk

 

absolwent socjologii, grafiki projektowej oraz marketingu. Od przeszło 10 lat zajmuje się reklamą (zaczynał jako copywriter w agencji reklamowej) z czego przez większość czasu skupiał się na produktach  edukacyjnych (najpierw w Young Digital Planet, obecnie w Learnetic SA). Od 3 lat dodatkowo wykłada estetykę i psychologię reklamy w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, bardzo ceniąc sobie pracę z młodym pokoleniem. Interesuje się nietypowymi zjawiskami społecznymi, typografią, guerilla marketingiem, literaturą oraz zagadnieniami związanymi z propagandą. 

Kris Kojder

 

Dyrektor ds. wizerunku Parku Rozrywki ENERGYLANDIA

Praca to moja pasja, dzięki której mogę się realizować i spełniać zawodowo!

Jestem dziennikarzem radiowo-telewizyjnym, absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego.
Od lipca 2014 r., jako rzecznik prasowy, reprezentuje w mediach Park Rozrywki ENERGYLANDIA, w którym aktualnie pełnię funkcję Dyrektora ds. wizerunku. Zajmuję się promocją, wizerunkiem, kontaktem z mediami, a także prowadzeniem organizowanych wydarzeń muzycznych (koncertów) i rozrywkowych. Uwielbiam pracę na scenie, jako konferansjer i mistrz ceremonii – to moja specjalizacja!
Pracuje także, jako prezenter telewizyjny i radiowy (ostatnio m.in. dla Telewizji TVS, Radia Piekary, ZOOM TV, a także przy produkcjach reklam wideo)

Wcześniej, w latach 2011-2014 byłem twarzą ESKA TV, w której pracowałem jako prezenter oraz wydawca programów.
Po zakończeniu współpracy z ESKA TV współtworzyłem nowy projekt Radia Stargard, w którym byłem autorem nowych pasm programowych oraz ich prezenterem.
Swoją przygodę w mediach rozpocząłem w wieku 16 lat od praktyk Radiu Alfa Kraków, następnie pracowałem w Radiu Bielsko jako dj i prezenter.

Krzysztof Grabowski

 

Od ponad 6 lat jako trener ICT prowadzi szkolenia w oparciu o standardy DIGCOMP. Jest również certyfikowanym egzaminatorem ECCC.
W swojej pracy zajmuje się wspieraniem organizacji w rozwoju kompetencji cyfrowych pracowników. Współpracuje z wieloma organizacjami z sektora B2B oraz EDU. W prowadzonych projektach miał okazję pracować z markami z branży nowych technologii takimi jak Apple Polska, Cortland, Cisco Meraki, LEGO, Wonder Workshop, Duckie Deck, Explain Everything, LoFi, ScottieGO.
Przez 3 lata, jako Apple Solution Expert, realizował wdrożenia sprzętu oraz oprogramowania Apple w firmach i instytucjach edukacyjnych, prowadząc szkolenia techniczne i metodyczne.
W wolnym czasie propaguje rozwiązania Apple i wykorzystania iPada w edukacji. Tworzy kursy w iTunes U oraz cyfrowe podręczniki iBooks. Jego misja to wspieranie szkół w rozwoju kompetencji cyfrowych nauczycieli i walka z wykluczeniem cyfrowym.

Witold Kołodziejczyk

 

Nauczyciel akademicki, redaktor naczelny miesięcznika „Edukacja i Dialog”, współautor raportu Jak będzie zmieniać się edukacja? Wyzwania na polskiej szkoły i ucznia (2011), autor książki Gra o szkołę. W poszukiwaniu zasad zarządzania w nowych czasach (2002), W poszukiwaniu edukacji nowego wymiaru. Nowatorski model organizacji inspirowany rozwojem ludzkiej świadomości (2017) i licznych publikacji promujących innowacje w zarządzaniu oświatą. Trener kadry kierowniczej oświaty, Apple Education Mentor i trener Apple Education Strategic Planning autor eksperckiego bloga edukacjaprzyszlosci.blogspot.com. Członek e-redakcji portalu Edunews.pl.

Weronika Szypszak

 

Urodzony przedsiębiorca, logistyk i marketingowiec. Po prowadzeniu własnej firmy i działaniach w sektorze finansowym porzuciła ta ścieżkę kariery na rzecz pracy z dziećmi - i misja ta trwa do dziś. W firmie "Pokazy bez Skazy"odpowiadająca za logistykę, PR, marketing i projektowanie zajęć.

 

Paweł Piszczałka

 

Naukowiec z wykształcenia, popularyzator nauki z wyboru. Po doktoracie i pracy w sektorze prywatnym (biotechnologia i biologia molekularna) porzucił karierę naukowca na rzecz pracy z dziećmi - i misja ta trwa do dziś. W firmie "Pokazy bez Skazy"odpowiadający za poziom merytoryczny, programy, kontakty z placówkami i klientami oraz realizację zajęć i pokazów.

 

Adrian Romaniuk

 

w Wydawnictwie Nowa Era od 2002 roku, od 2005 pełni funkcję Kierownika Regionalnego Grupy Nowa Era - w skład której wchodzą obecnie Nowa Era, Vulcan, Young Digital Planet uczestniczy w promocji i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań multimedialnych dla szkół i przedszkoli:
- multibooki, ebooki, portale internetowe dla uczniów, rodziców i nauczycieli (eduQrsor, Teraz Matura, Balon Blum, docwiczenia.pl, dlanauczyciela.pl)
- dzienniki elektroniczne i oprogramowanie dla placówek oświatowych takie jak (UONET, Blum System)
- nauczanie hybrydowe (English Play Box, National Geographic Odkrywca)
- aplikacje mobilne (rebel.to, Ebooki Nowej Ery)
przeprowadza prezentacje i szkolenia dla klientów i użytkowników 
koordynuje działania grupy Specjalistów i Doradców Edukacyjnych Nowej Ery na terenie województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego

Marcin Paks

 

Nauczyciel historii w ZSO nr 5 w Sosnowcu , entuzjasta ICT, trener. Zaangażowany w liczne projekty edukacyjne, twórca autorskich metod aktywnych. W ramach Systemu doskonalenia nauczycieli opartym na kompleksowym wspomaganiu szkół, jako SORE profilował doskonalenie zawodowe kilkuset nauczycieli w Katowicach. Twórca autorskich scenariuszy wprowadzających programowanie w nauczaniu przedmiotowym i metody symulacji historycznej w sieci - Drama OnLine . Felietonista, konsultant ośrodków doskonalenia, ekspert edukacyjny, twórca Szkolnych Klubów ScottieGo! Członek grupy Superbelfrzy RP.

   

Florian Gałuszka

 

Starszy Przedstawiciel Edukacyjny 

Pracuje w dziale Helion Edukacja od 2007 roku. Zajmuje się promocją oferty edukacyjnej oraz logistyką związaną z podręcznikami.

Studia na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zainteresowania to obszar technologii mobilnej a w ramach odpoczynku - rolki.
 

Grzegorz Jankowski


Kierownik Projektu Helion Edukacja. Studiował na Politechnice Poznańskiej Ochronę Środowiska oraz na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu Geografię. W Helionie pracuje od 2002 roku. Od 2005 jest odpowiedzialny za koordynację działań związanych z segmentem edukacyjnym wydawnictwa.
Prywatnie lubi improwizacje gitarowe, fotografię i turystykę górską.

Agnieszka Wnuczak

 

Od 2013r.  jest Business Account Managerem w dziale biznesowych urządzeń biurowych w firmie Epson. Jej kompetencje obejmują biznesowe urządzenia drukujące, skanery sieciowe, projektory przeznaczone do biznesu i edukacji.
Jest od wielu lat związana z branżą druku oraz IT. Przez wiele lat  zajmowała się sprzedażą drukarek wielkoformatowych oraz oprogramowaniem specjalistycznym przeznaczonym dla przemysłu opakowaniowego oraz sprzedażą urządzeń pomiarowych.
Konsekwentnie promuje technologię druku atramentowego dla biznesu oraz oprogramowanie do elektronicznego obiegu dokumentów propagując model nowoczesnej placówki edukacyjnej jako bardziej efektywny, oszczędny i ekologiczny.
Prywatnie właścicielka dwóch owczarków niemieckich i kota, jej hobby to rękodzieło, które od lat tworzy z pasją.

Sylwester Zasoński

 

Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Ekspert w zakresie wdrażania i wykorzystania technologii w edukacji. Członek Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Członek grupy innowacyjnych nauczycieli Superbelfrzy RP. Autor kursów Operon i materiałów edukacyjnych w zakresie programowania, robotyki i TIK. Ambasador Scientix i STEM Alliance. Microsoft Innovative Educator Expert. Autor bloga jedynkakoduje.blogspot.com. 

Oktawia Gorzeńska

 

Dyrektorka 17 LO w Gdyni, blogerka, koordynatorka projektów, innowatorka edukacyjna, współinicjatorka ruchu #wiosnaedukacji. Na co dzień przewodzi społeczności 17 LO w Gdyni -  Szkoły z mocą zmieniania świata (tytuł przyznany przez Fundację Ashoka), współtworząc szkolną rzeczywistość z innymi, budując relacje, zarządzając zmianami, wdrażając innowacje. Współpracuje z firmami branży IT, łącząc edukację z biznesem.  Ważne są dla niej kompetencje społeczne oraz cyfrowe.Uważa, że szkoła powinna być bliska prawdziwemu życiu.  Inspiracje edukacyjne czerpie między innymi z wizyt studyjnych i współpracy ze szkołami, w tym zagranicznymi, przenosząc je z powodzeniem na szkolny grunt, a także szkoląc innych oraz opisując ciekawe praktyki  na blogu www.eduzmieniacz.com  W 2018 została mówczynią TEDx, dzieląc się swą misja dotyczącą potrzeby zmiany edukacji. W 2015 roku zdobyła tytuł Eduispiratora w Ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Ukończtyła Leadership Academy for Poland. 

dr Maciej Dębski

 

Założyciel i lider Fundacji, socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundator i Prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, autor/współautor publikacji naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne), autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyber przemocy zrealizowanych wśród 22.000 uczniów oraz 4.000 nauczycieli. W roku 2016 wdrożył pierwszy w Europie eksperyment społeczny odcięcia 100 osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych, tabletów, internetu, gier on-line playstation, telewizji). Pomysłodawca badań naukowych pt. MŁODZI CYFROWI.PL oraz materiału edukacyjnego skierowanego do najmłodszych użytkowników mediów cyfrowych pt. FONOLANDIA

Gość specjalny:

 

Osoby prowadzące konferencje oraz warsztaty

VISION DISTRIBUTION to młody, pełen entuzjazmu i kreatywności, prężnie działający zespół ludzi, kierowany przez doświadczoną i wysoce wyspecjalizowaną kadrę. Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą dystrybucyjną, działającą na terenie Polski jak również w Europie, poprzez sieć partnerów
jak również koordynatorów regionalnych. Jako bezpośredni importer elektroniki użytkowej
i edukacyjnej posiadamy w naszej ofercie własną markę: eBoard oraz VD VISION Electronics. Oferujemy szeroki asortyment pomocy dydaktycznych w zakresie interaktywnego środowiska nauczania, wizualizacji informacyjnej „Digital Signage” oraz rozwiązań informatycznych. Proponowane rozwiązania dedykowane są szerokiej grupie odbiorców, znajdując zastosowanie zarówno w edukacji jak również biznesie. Nasze portfolio budujemy w oparciu o wysokiej jakości urządzenia poddawane specjalistycznym testom przed wprowadzeniem ich do naszej oferty, weryfikując tym samym ich dobór pod kątem funkcjonalności i zastosowania, jak również gwarantując ich niezawodność podczas eksploatacji. Oferujemy szkolenia wdrożeniowe, jak również doskonalące umiejętności, poszerzające wiedzę i podnoszące kwalifikacje nauczycieli. Aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo w czasie eksploatacji zakupionych urządzeń, udzielamy długo-terminowych gwarancji oraz profesjonalnego wsparcia technicznego naszego serwisu na terenie całego kraju.

 

Agraf jest firmą, która zajmuje się dystrybucją wysokiej jakości sprzętu i oprogramowania dla różnych branż. Od momentu powstania w 1987 roku zajmuje się wprowadzaniem nowoczesnych technologii do Polski. Od 2002 roku ważne miejsce wśród oferowanych produktów zajęły innowacyjne rozwiązania dla edukacji. Zaczynając od sprowadzenia pierwszych w Polsce tablic interaktywnych dzisiaj mamy szeroką ofertę cyfrowych i interaktywnych urządzeń przenoszących szkołę w XXI wiek.

 

Jednym z najważniejszych działań firmy Agraf jest przybliżanie nauczycielom nowych technologicznie rozwiązań dla Szkół. Prowadząc wiele warsztatów i szkoleń Agraf stara się pokazać jak może zmienić się lekcja dzięki interaktywnym produktom i jak te urządzenia efektywnie wykorzystywać.

 

Motorem sukcesu firmy Agraf jest sprzedaż kompleksowych rozwiązań i produktów wymagających tak od Agrafu jak i od jego partnerów handlowych tzw. wartości dodanej. Produkty z oferty Agrafu sprzedawane są poprzez ogólnopolską sieć autoryzowanych dealerów, którzy są blisko obsługiwanych szkół.

 

W Learnetic SA wierzymy, że każdy uczy się inaczej. Dzięki takiemu podejściu stworzyliśmy rozwiązania, które od 2010 roku znalazły uznanie w ponad 30 krajach świata na 4 kontynentach
 

Nasze pomysły i technologie są obecne m.in. w Hiszpanii, Francji, Skandynawii, Słowacji, Turcji, Nigerii, Chinach, Filipinach i Indonezji, jesteśmy również największym polskim eksporterem do… Samoa. W każdym z tych krajów pokazujemy, czym jest prawdziwa interaktywność, uświadamiamy uczniów, nauczycieli i wydawców, że płaskie multibooki, nijak mają się do prawdziwego e-podręcznika.

 

Światowe trendy wykazały, że dostęp do rozrywki, szybkość oraz łatwość jej dystrybucji jest uzależniona od cyfryzacji. Tak samo jest w edukacji. Dlatego podstawę naszej działalności stanowią narzędzia umożliwiające tworzenie cyfrowych treści interaktywnych, które kierujemy do nauczycieli i wydawców. Wierzymy w wygodne i intuicyjne oprogramowanie, którego możliwości zwiększają się wraz z zaawansowaniem użytkownika. 

 

Nasza wizja zakłada, że wiedza edukacyjna powinna być dostępna w jednym miejscu, na bezpłatnej platformie edukacyjnej, która umożliwia błyskawiczne korzystanie z materiałów zarówno przez uczniów, jak i przez nauczycieli. 

 

Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych (ORKE) to niepubliczny ośrodek doskonalenia nauczycieli, którego organem nadzorującym jest Mazowiecki Kurator Oświaty. Od 2014 roku towarzyszymy nauczycielom oraz dyrektorom szkół i placówek oświatowych w rozwoju zawodowym. Odbywa się to zarówno poprzez dostarczanie wiedzy i umiejętności w różnych obszarach zgodnych z najnowszymi trendami w edukacji, jak również wychodzenie naprzeciw potrzebom.
•    W naszej ofercie znajduje się ponad 90 tematów szkoleń
•    Współpracujemy z ponad 100 autorami programów i recenzentami
•    Naszą kadrę współtworzy ponad 500 trenerów w całej Polsce


Naszą ofertę tworzymy w oparciu o badania potrzeb szkoleniowych kadry pedagogicznej. Ponadto, jesteśmy na bieżąco ze zmianami w oświacie, dzięki czemu szybko reagujemy na Państwa oczekiwania.
Szkolenia ORKE są cenioną przez władze oświatowe formą doskonalenia zawodowego. Na początku zeszłego roku otrzymaliśmy wysoką ocenę z ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty, a na początku 2017 roku otrzymaliśmy akredytację Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

 

ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. 

Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa, Śląska i Małopolski, niespełna pół godziny drogi z Katowic i Krakowa, a od Wadowic czy Oświęcimia dzieli nas niespełna 17 kilometrów.

Energylandia jest na rynku zaledwie od 3 lat - jednak mnogość atrakcji, najwyższy poziom obsługi i komfort Gości - spełniają najwyższe standardy. Rocznie odwiedzają nas tysiące turystów chcących doświadczyć rozrywki na najwyższym światowym poziomie.

 

Cortland od ponad 20 lat pomaga uczniom i nauczycielom oraz szkołom, uczelniom wyższym
i innym placówkom oświatowym podnieść jakość nauczania i uczenia się, dostarczając starannie wyselekcjonowany sprzęt i oprogramowanie.

Dział Edukacji Cortland tworzą eksperci z wieloletnim doświadczeniem. Liczne rekomendacje zadowolonych Klientów utwierdzają nas w przekonaniu, iż działania w sektorze edukacji to nie tylko praca, ale także nasza pasja.

Zapewniamy kompleksowe rozwiązania z merytorycznym wsparciem naszych specjalistów, terminową realizację projektów, bogatym pakietem szkoleń, a także autoryzowanym serwisem produktów Apple.

 

“Pokazy bez skazy” to inicjatywa, której głównym celem jest dotrzeć do naturalnej ciekawości ludzi – i rozbudzić tą ciekawość. Od kilku lat zajmujemy się popularyzacją nauk przyrodniczych (chemia, fizyka, biologia...) wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Stawiamy na żywy i aktywny kontakt z Nauką. Każdy ma okazję przeprowadzić eksperyment, poczuć ogień na swojej skórze czy zjeść chrupka który miał przed chwilą -196 stopni Celsjusza.
Zajęcia prowadzone są przez pasjonata nauczania, wieloletniego popularyzatora nauki z akademickim wykształceniem i zacięciem edukacyjnym. Współpracujemy między innymi z kołem naukowym Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetami Dzieci, Uniwersytetami Trzeciego Wieku oraz wieloma publicznymi i prywatnymi Domami Kultury. Uczestniczymy w piknikach naukowych, wydarzeniach charytatywnych, realizujemy eventy dla firm prywatnych.
Staramy się działać na lokalnym poziomie angażując się w życie dzielnic Warszawy (gdzie mieści się nasza siedziba), ale docieramy również do bardziej odległych części Polski takich jak Bieszczady, Podlasie czy Pomorze. Współpracowaliśmy z fundacją PZU jak również organizowaliśmy duże wydarzenia w Narodowym Centrum Badań Jądrowych. 

Revas to polski start-up, który tworzy Branżowe Symulacje Biznesowe – innowacyjne oprogramowanie do nauki przedsiębiorczości i zarządzania firmą – dla liceów i szkół zawodowych, uczelni i biznesu.
Symulacje pozwalają uczniom zarządzać wirtualnym biznesem w wybranej branży dopasowanej do ich zawodu lub zainteresowań (np. warsztat samochodowy, salon fryzjerski, salon kosmetyczny, serwis IT). Uczniowie zdobywają praktyczne doświadczenie w podejmowaniu decyzji menedżerskich – prognozują popyt, zatrudniają pracowników, kupują sprzęty i zasoby, ustalają ceny swoich produktów. Konkurują między sobą zdobywając realne kompetencje społeczne i ekonomiczne, m.in. rozwiązywanie problemów, myślenie logiczne, analizę danych, oraz trenują pracę w grupie.
Główne zastosowanie symulacji to lekcje podstaw przedsiębiorczości, podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej (PDG), ekonomii w praktyce oraz warsztaty z zakresu kompetencji kluczowych.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.revas.pl

BeCREO Technologies
Polska firma z branży IT tworząca innowacyjne, intuicyjne oraz inteligentne rozwiązania do nauki programowania oraz mechatroniki dla edukacji. Realizuje holistyczną wizję, wyposażając ucznia i nauczyciela w bezpieczne narzędzia dla zastosowania nowoczesnej technologii w procesie edukacyjnym. Produkty tworzone przez BeCREO Technologies są poparte m.in. badaniami i testami w Laboratorium Szkoły Przyszłości, Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Rozwiązania firmy są stosowane na świecie, wyraźnie podnosząc prestiż i osiągnięcia polskiej nauki i edukacji. Współpracuje z uznanymi specjalistami, instytucjami edukacyjnymi i badawczo-rozwojowymi oraz partnerami technologicznymi. Tworzy nową jakość w nauczaniu łącząc sprawdzoną metodykę – bazującą na współpracy w grupie, komunikacji oraz aktywnym włączaniu uczniów w proces zdobywania wiedzy – z najnowszymi zdobyczami technologii jak rozszerzona rzeczywistość (AR – augmented reality). Dzięki takiemu podejściu stymulowane są procesy poznawcze: eksperymentowania, podejmowania decyzji, planowania i organizacji swojej pracy.

 

Helion (literatura informatyczna) - to publikacje podążające za dynamicznie rozwijającymi się technologiami, kierowane do wszystkich użytkowników komputerów, bez względu na stopień zaawansowania. 
Książki te są chętnie kupowane zarówno przez ludzi zawodowo związanych z informatyką, jak i osoby, dla których technologie informatyczne i cyfrowe są nieodzownym elementem pracy, nauki czy rozrywki. W sektorze książki informatycznej Helion jest od wielu lat niepodważalnym liderem. 
Ponad 85% książek komputerowych sprzedawanych rocznie w Polsce to publikacje Grupy Helion SA.

Helion Edukacja (podręczniki) - książki skierowane do szkół, uczniów i miłośników nauki. Pozwalają uczniom zdobywać wiedzę bez stresu, a nauczycielom ułatwiają przekazywanie nowego materiału w interesujący i niebanalny sposób. Swoje książki wydawnictwo kieruje do kadry pedagogicznej oraz do uczniów na wszystkich stopniach kształcenia – od edukacji wczesnoszkolnej po technikum.

 

Nowa Era to największe w Polsce wydawnictwo edukacyjne z kompleksową i nowoczesną ofertą obejmującą wszystkie etapy edukacyjne oraz wszystkie przedmioty, w tym także języki obce oraz największy w Polsce wybór kartografii szkolnej. Ofertę uzupełniają nowoczesne rozwiązania informatyczne  i oprogramowanie wspomagające zarządzanie oświatą (firma VULCAN). Nowa Era to również wydawca najstarszego w Europie czasopisma literackiego dla najmłodszych „Świerszczyk” oraz dwujęzycznego magazynu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży „National Geographic Odkrywca”.

Są liderem nie tylko w skali swojej działalności, ale przede wszystkim w obszarze najwyższej jakości rozwiązań edukacyjnych. Publikacje wydawnictwa można znaleźć niemal w każdym szkolnym tornistrze. Towarzyszą one uczniom od początku ich przygody z książką aż do najważniejszego egzaminu – matury.

 

 

Firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, która łączy ludzi, rzeczy i informacje. Tworzone przez nią produkty są wydajne, kompaktowe i precyzyjne. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno drukarki i urządzenia wielofunkcyjne atramentowe, jak i projektory 3LCD, inteligentne okulary, systemy czujników i roboty przemysłowe. Celem firmy jest wspieranie innowacyjności i wykraczanie poza oczekiwania klienta związane z drukiem, komunikacją wizualną, urządzeniami przenośnymi i robotyką.
Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia blisko 72 000 pracowników w 88 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w rozwój społeczności, w których funkcjonujemy oraz ciągłych starań o minimalizację wpływu na środowisko.

 

Strona internetowa EPSON

Polska firma, która jest projektantem i producentem elektronicznego sprzętu dydaktycznego. Mentor przygotowuje tak produkty, aby były maksymalnie praktyczne i intuicyjne w obsłudze. 

Jako polski producent gwarantuje wysoką jakość urządzeń oraz profesjonalną i kompleksową obsługę techniczną.

Firma uzyskała certyfikaty ISO 9001 i 14001, a produkty opatrzone
są znakiem CE, FCC i wykonane według norm ROHS.

Od początku działalności Mentor zrealizowaliśmy z sukcesem setki zamówień publicznych i wyposażył tysiące szkół i urzędów.

Firma odwiedziła prawie każdy zakątek Polski doradzając, szkoląc i sprawując opiekę techniczną.

 

Film promocyjny Mentor

Firmy i instytucje uczestniczące w konferencji Podlaskie EDUinnowacje 2018

Program Podlaskich EDUinnowacji 2018 (IV edycja) :

 

 

Dzień 1 (sobota, 20 października 2018)

 

08.00 - 9.30 Rejestracja uczestników EDUinnowacji (wymagany dokument potwierdzający tożsamość)

                    Rejestracja uczestników będzie otwarta tylko pierwszego dnia.

 

Część I, Konferencje:

08.30 - 8.45 Oficjalne rozpoczęcie konferencji [15 min.]

08.45 - 9.05  Nowoczesne i oszczędne rozwiązania dla edukacji (Epson) [20 min.] (Agnieszka Wnuczak)

09.05 - 9.25  „Multibooki, flipbooki, multiteki, generatory, portale – jak sprawnie poruszać się w świecie zasobów multimedialnych dla nauczycieli (Nowa Era)  [20 min.] (A. Romaniuk)

09.25 - 9.40 Kompleksowe wspomaganie placówek oświatowych  [15 min.] (Małgorzata Samojlik)

09.40 - 10.10 Pokazy bez skazy - "Alchemik" [30 min.] (Paweł Piszczałka, Weronika Szypszak)

10.10 - 10.30  Nowoczesne technologie w nauczaniu - 3D, AR, VR.  [20 min.] (Michał Grunt - Mejer)

10.30 - 11.00 Przerwa kawowa [30 min.]

11.00 - 11.20  STEAM -Nauczanie przez doświadczanie [20 min.] (Marcin Paks)

11.20 - 11.40  Edutainment – połączenie edukacji i rozrywki podczas

                    wycieczek szkolnych. [20 min.] (K. Kojder)

11.40 - 12.00    Nauczanie hybrydowe - czyli kiedy warto otworzyć/zamknąć się na technologie w edukacji?

                    [20 min.] ( Lech Wikaryjczyk )

12.00 - 13.20  Nałogowe korzystanie ze smartfonów. Symptomy, skala zjawiska, szczegółowa charakterystyka. [85 min.] (dr Maciej Dębski)

13.20 - 14.00 Przerwa obiadowa [40 min.]

 

Część II, Warsztaty:

 Warsztaty będą odbywały się w małych grupach do 20 osób. Czas każdego warsztatu to 45 minut.

Każda grupa uczestniczy we wszystkich warsztatach według harmonogramu, który uczestnik otrzyma pierwszego dnia, podczas rejestracji, przed konferencją.

 

01. Zastosowanie nowoczesnych technologii w edukacji (AVMAX) [45 min.]  (prowadzący: Bartosz Ratkowski)

02. Jak śledzić postępy uczniów i usprawnić korzystanie z narzędzi TIK? [45 min.]  (prowadząca: Krzysztof Grabowski)

03. W jaki sposób budować szkolną profilaktykę e-uzależnień?  [45 min.]  (prowadzący: dr Maciej Dębski)

04. BeCreo - kurs mechatroniki i programowania zamknięty w pudełku [45 min.]  (prowadzący:  Marcin Paks)

05. Pokazy bez skazy - "Konfucjusz w podstawówce" [45 min.]  (prowadzący: Paweł Piszczałka, Weronika Szypszak)

06. Robot Codey Rocky, czyli jak ciekawie uczyć Scratcha w szkole podstawowej [45 min.]  (prowadzący: Sylwester Zasoński)

 

 

Przewidywany koniec wszystkich warsztatów około godziny 16.30

 

Dzień 2 (niedziela, 21 października 2018)

 

Część I, Konferencje:

08.30 - 8.50 Rzeczywiste doświadczenia a cyfrowe symulacje czyli jak wykorzystać najnowsze technologie w omawianiu najtrudniejszych zagadnień przyrodniczych [20 min.] (Krzysztof Wilczewsk)

08.50 - 9.10  Edukacja Nowej Generacji - od pomysłu do realizacji.  [20 min.] (Witold Kołodziejczyk)

09.10 - 10.00  Przestrzeń do rozwoju - o budowaniu szkoły z EDUmocą [50 min.] (Oktawia Gorzeńska)                            

10.00 - 10.20  EDUKACJA STEAM w przedszkolu i Szkole Podstawowej 
Jak przygotować dzieci na wyzwania technologiczne XXI wieku?
[20 min.] (Sylwester Zasoński)

10.20 - 10.50 Przerwa kawowa [30 min.]

10.50 - 12.15  Dlaczego w świecie cyfrowym tak ważne są relacje bezpośrednie? [80 min.] ( dr Maciej Dębski )

 

Część II, Warsztaty (12.15 - 14.40)

 

Warsztaty będą odbywały się w małych grupach do 20 osób. Czas każdego warsztatu to 45 minut.

Każda grupa uczestniczy we wszystkich warsztatach według harmonogramu, który uczestnik otrzyma pierwszego dnia, podczas rejestracji, przed konferencją.

 

14.45 - 15.30  Obiad. Zakończenie EDUinnowacji 2018. Losowanie nagród (nagrody odbierają wyłącznie wylosowane osoby obecne na sali). [45  min.]  

 

Od godziny 14.45 do 16.00 w miejscu, gdzie pierwszego dnia odbywała się rejestracja uczestników, będą wydawane certyfikaty uczestnictwa w Podlaskich EDUinnowacjach 2018.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany harmonogramu oraz prelegentów

konferencji/warsztatów w przypadku zaistnienia zdarzeń losowych.

Gość specjalny:

 

Podlaskie EDUinnowacje, 20-21 października 2018, Mońki, IV edycja

Spotkania nauczycieli z innowacyjnymi rozwiązaniami w obszarze edukacji

Jeżeli chcesz wziąć udział w konferencji

jako prelegent/wystawca skontaktuj się z nami

Podlaskie EDUinnowacje, 4- 5.10. 2024, Mońki, VIII edycja

Spotkania nauczycieli z innowacyjnymi rozwiązaniami w obszarze edukacji