Krzysztof Kaszuba

Dariusz Martynowicz

Nauczyciel Roku 2021. Polonista, edukator, trener. Trzykrotnie wpisany na prestiżową listę 100 Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych za szczególny wkład w podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli. Współtwórca Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli Centrum Edukacji i Rozwoju Progresownia i twórca grupy na Facebooku dla nauczycieli i edukatorów PROGRESOWNIA. Fascynat kreatywności i nowoczesnych technologii. Microsoft Innovative Education Expert, Ambasador Wakelet, Nearpod Advanced Educator. Członek grupy Superbelfrzy RP  w latach 2014-2022. Wyróżniony w konkursie im. I. Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Działacz na rzecz edukacji pełnej szacunku do drugiego człowieka, empatii i dialogu. Inicjator takich projektów jak #popierwszeszacunek #każdyczłowiekjestważny #gośćINNOŚĆ #respektuj.pl. Człowiek Roku „Gazety Krakowskiej” za ciekawe rozwiązania edukacji zdalnej, za rozsądną i kreatywną przemianę edukacji tablicowej w online'ową.

Mirosław Urban

Psycholog, storyteller, pasjonat komunikacji, autor książek, doświadczony żongler i… początkujący iluzjonista. Wykładowca Uczelni Łazarskiego (Warszawa), Politechniki Białostockiej oraz Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (Kraków, Lublin). Autor i współautor czterech książek dotyczących szkoleń i rozwoju osobistego. Jedna z książek: „Metafory i analogie w szkoleniach” zdobyła nagrodę „Książka dla Trenera 2013 r.” przyznawaną przez Polskie Towarzystwo Trenerów Biznesu. 
Prowadzi warsztaty i szkolenia dotyczący tematów: storytelling, wystąpienia publiczne, komunikacja, kreatywność. Fascynują go tematy pracy z przekonaniami, odwagi do podejmowania działań, poszukiwania rozwiązań „out of the box”, unikania rutyny w myśleniu oraz nauka na błędach i praca z porażką. 
Pokorny uczeń, nauczyciel i propagator najlepszej metody rozwoju osobistego na świecie - improwizacji praktycznej. Od 2015 r. aktor w grupie improwizacji komediowej: Poławiacze Pereł Improv Teatr. Razem z Poławiaczami wystąpił w kilkuset pokazach improwizowanych przez tysiącami osób na publiczności. Przeprowadził kilkadziesiąt warsztatów dla edukacji i biznesu z wykorzystaniem metody improwizacji praktycznej.

Sylwia Zawrot

Nauczycielka języka niemieckiego oraz przedmiotów zawodowych w obszarze reklamy i grafiki komputerowej w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy. Miłośniczka pracy metodą projektową, design thinking, propagatorka nieszablonowych rozwiązań w edukacji. Zakręcona na punkcie szycia maszynowego i hybrydowego. Mentorka przy CEO, tutorka, członkini grupy Superbelfrzy RP oraz twórczyni fanpage @nieIdealne.

 

Wspólnie z Martą Florkiewicz - Borkowską prowadzi warsztat: STEAMowe wariacje szyciowo-cyfrowe 
Podczas naszego warsztatu offlajn spotka się z onlajnem, tradycja z nowoczesnością. Połączymy robótki ręczne z cyfrowym światem. Tylko u nas własnoręcznie uszyte stworki opowiedzą o swoich emocjach a w przypływie pozytywnej energii zaczną tańczyć niczym Michael Jackson na koncercie. 
Czekają na Was także stacje zadaniowe, dzięki którym przekonacie się jaką MOC niesie ze sobą szycie. 
Bo tak naprawdę szycie to dopiero początek.

dr Karol Jachymek

Kulturoznawca, medioznawca, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Kultury i Mediów, prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Współtwórca i wykładowca School of Ideas – nowoczesnego kierunku służącego projektowaniu innowacji społecznych i biznesowych. Ekspert w obszarze edukacji, kultury młodzieżowej, zmian generacyjnych (zwłaszcza Gen Z i Gen Alpha), komunikacji w (nowych) nowych mediach i trendów w popkulturze. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla szkół, instytucji kultury, organizacji pozarządowych i klientów biznesowych z zakresu współczesnych praktyk medialnych, komunikacji międzypokoleniowej (skierowanej zwłaszcza do Gen Z i Gen Alpha) i komunikacji w social mediach (ze szczególnym uwzględnieniem TikToka), a także technik kształcenia na odległość, myślenia projektowego (Design Thinking) i kreatywnych metod warsztatowych. Współpracował m.in. z TikTokiem, SAS, Bankiem Millenium, Centrum Nauki Kopernik, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Centrum Nauki Experyment, Fundacją Szkoła z Klasą, NASK, Uniwersytetem Dzieci, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym i Centrum Cyfrowym.

Andrzej Pietrzyk

Absolwent wydziału Matematyczno-Fizyczno-Technicznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Studiował na kierunku matematyka specjalność nauczycielska. Ukończył studia doktoranckie w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Śląskiego. Od 22 lat pracuje jako nauczyciel matematyki. Najpierw w gimnazjum i szkole średniej. Później związany  również na Akademią Techniczno Humanistyczne w Bielsku Białej gdzie prowadził ćwiczenia ze statystyki, matematyki finansowej, matematyki stosowanej. Obecnie związany głownie ze Szkołą Podstawową im. Janusza Korczaka w Górze gdzie pracuje jako nauczyciel i pełni obowiązki wicedyrektora, oraz Liceum Ogólnokształcącym im prof. Z. Religii w Gilowicach gdzie uczy matematyki. Od 13 lat pracuje codziennie na tablicach i monitorach interaktywnych (Interwrite, IqBoard, Quomo, IpBoard, Promethean) Od 10 lat pracuje z GeoGebrą której potencjał  w pełni wykorzystuje w  nauczaniu matematyki właśnie na urządzeniach dotykowych. Swoją wiedzą dzieli się z nauczycielami współpracując z WOM Bielsko. Uczestnik  międzynarodowego projektu „Wirtualna Przestrzeń Współpracy do Nauczania Przedmiotów Ścisłych”. Autor artykułu : „THE ROLE OF VIRTUAL EXPERIMENTS IN TEACHING MATHEMATICS”  w Project Dissemination Volume: “Virtual Instruments and Tools in Sciences Education - Experiences and Perspectives”).  Od trzech lat Ambasador Promethean w Polsce. Od roku lider tego program. Prowadzi również grupę “Dotykalscy-monitor w klasie” która łączy podobnych eduentuzjastów i fanów technologii dotykowej w edukacji.

dr Karol Dudek- Różycki

Przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych, doktor nauk chemicznych, pracownik Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz jednego z krakowskich liceów, doradca metodyczny ds. chemii szkół ponadpodstawowych: powiat krakowski i Miasto Kraków. Popularyzator chemii. Autor prac naukowych w zakresie dydaktyki chemii, repetytoriów oraz licznych zbiorów zadań i opracowań dla uczniów, i nauczycieli. Egzaminator maturalny, członek Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego, rzeczoznawca MEN ds. podręczników, nauczyciel w „Szkole z TVP”, od lat związany z ruchem olimpijskim, zwolennik egzaminów zewnętrznych oraz propagator idei Nauczycielskiego Egzaminu Krajowego.

Marta Florkiewicz- Borkowska

Pani FloBo. Laureatka tytułu Nauczyciel Roku 2017, Nagrody im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata" w roku 2021 oraz Nagrody im. Janusza Korczaka w roku 2023. Bohaterka książki Sylwii Chutnik "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek". Honorowa laureatka listy 100 osób, które miały istotny wpływ na wzmocnianie cyfrowych kompetencji Polek i Polaków. Nauczycielka języka niemieckiego i zajęć kreatywnych w Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach. Edukatorka, trenerka i arteterapeutka. Współpracuje z wieloma instytucjami edukacyjnymi, autorka scenariuszy, innowacji pedagogicznych, artykułów i  materiałów edukacyjnych.  Członkini Rady Programowej Fundacji “Teach for Poland”. Współautorka podręcznika do nauki języka niemieckiego. Ambasadorka programu Asy Internetu, Solve for Tomorrow, Kosmos dla Dziewczynek  oraz BeNet.  Autorka cyklu warsztatów rozwijających kompetencje społeczno-emocjonalne z elementami arteterapii dla dzieci, młodzieży i dorosłych "Jesteś Ważna. Jesteś Ważny." Praktyk metody "Kids! Skills - dam radę". Współopiekunka projektu społecznego "Słowa Krzywdzą" i koordynatorka ogólnopolskiej akcji społecznej Szycia Dobra, czyli Pożeraczy Smutków, w której bierze udział ponad 250 szkół z całej Polski. Łączy online z offline. Technologie z rękodziełem. Szyje kolorowe czapki i sukienki.

prof. Jacek Pyżalski

Podlaskie EDUinnowacje 2023 honorowym patronatem objęły:

Profesor na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pomysłodawca, kierownik i wykonawca ponad sześćdziesięciu międzynarodowych i krajowych projektów badawczych, w tym prestiżowych projektów międzynarodowych tj. ECIP, EU Kids Online, ySkills (Horyzont 2020), Lights4Violence (Horyzont 2020), zdalnenauczanie.org. Reprezentant Polski w czterech akcjach COST Europejskiej Fundacji Nauki związanych z funkcjonowaniem online młodych ludzi (w tym dwóch dotyczących przemocy rówieśniczej. Autor licznych publikacji, w tym pierwszej na polskim rynku monografii naukowej dotyczącej cyberprzemocy. Autor licznych programów edukacji nauczycieli i uczniów. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej. Członek Rady Centrum Edukacji Obywatelskiej. Specjalista Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. Wielokrotnie nagradzany za działalność naukową, m. in. nagrodą im. prof. Tomasza Hofmokla w kategorii „Społeczeństwo Informacyjne” (NASK), nagrodą na Nagroda na stulecie UAM Doskonałość w nauce -użyteczność w praktyce). Czterokrotnie na liście 100 osób, które przyczyniły się do rozwoju kompetencji cyfrowej w Polsce decyzją  Kapituły Polskiego Szerokiego Porozumienia na Rzecz Rozpowszechnienia Umiejętności Cyfrowych. Pomysłodawca i redaktor pierwszego w Polsce podręcznika do kryzysowej edukacji zdalnej, pt. Edukacja w czasach pandemii wirusa COVID-19. Z dystansem o tym, co robimy obecnie jako nauczyciele (zdalnie.edu-akcja.pl). 

PRELEGENCI, TRENERZY

Jeżeli chcesz wziąć udział w konferencji

jako prelegent/wystawca skontaktuj się z nami

Podlaskie EDUinnowacje, 4- 5.10. 2024, Mońki, VIII edycja

Spotkania nauczycieli z innowacyjnymi rozwiązaniami w obszarze edukacji